Produkcja i montaż reklam – kiedy warto inwestować we własne powierzchnie reklamowe?

Wiele firm rozważa inwestycje w własne zasoby marketingowe, czyli billboardy, znaki oraz reklamy na budynkach – jednorazowo większy wydatek rekompensuje stała obecność w wybranej lokalizacji i niższe koszty miesięczne. Inwestycja wydaje się naturalnym krokiem, jeżeli budynek czy grunt są naszą własnością, czy też konkretna lokalizacja jest dla nas kluczowa, a żadne formy reklamowe nie są tam obecnie do wynajęcia. Produkcja i montaż reklam we własnym zakresie może się wtedy okazać jedynym opłacalnym wyjściem. Wynajem reklam jest natomiast wygodną formą pod względem stałego miesięcznego kosztu, który możemy uwzględnić w rozliczeniu podatkowym, a cały obszar dbania o utrzymanie billboardu pozostanie w gestii wynajmującego.

Produkcja billboardów – jakie czynniki wpływają na cenę?

Decydując się na produkcję billboardów reklamowych we własnym zakresie należy znaleźć zaufanego dostawcę, najlepiej z wieloletnim doświadczeniem w zakresie produkcji powierzchni reklamowych. Taki dostawca będzie mógł fachowo doradzić czy też odradzić dane rozwiązania, szczególnie jeśli zakładamy montaż w miejscach wymagających – na elewacjach czy dachach budynków. Od umiejscawiania reklamy może zależeć istotna część kosztów – wiele na pozór oczywistych miejsc będzie wymagało wzmocnień przed silnym wiatrem i choćby burzami. Dochodzi kwestia instalacji elektrycznej, która będzie odpowiadała za oświetlenie czy potencjalne funkcje obrotowe reklamy. Zależnie od lokalizacji zmienne będą koszty montażu.

Wynajem podnośnika koszowego do montażu reklam

Reklamy wiszące w miejscach z skomplikowanymi możliwościami podjechania pojazdem, czy też znajdujące się w ciasnych przestrzeniach będą wymagały specjalistycznego montażu. Idealnym wyborem może się okazać wynajem podnośnika koszowego, który właśnie wtedy może znacząco ułatwić prace montażowe. Podnośnik koszowy może pracować wewnątrz budynków, we ciasnych ulicach czy przestrzeniach, takich w których zmieści się większy pojazd osobowy. Kosz zwyżki jest w stanie poruszać się w dowolnym kierunku, będąc realną alternatywą dla wieloosobowych zespołów alpinistów.

Podnośnik koszowy zwyżka – jakie pojazdy wybierać?

Aby podnośnik był bezpiecznym i komfortowym narzędziem pomocnym przy montażu reklam powinien być wyposażony w hydrauliczny system stabilizacji. W czasie pracy, nawet umiarkowanie silny wiatr nie powinien ruszać koszem, w którym znajduje się pracownik ekipy montażowej. Warto zweryfikować czy ramię pojazdu pozwala mu dotrzeć w każdym kierunku oraz na odpowiednią wysokość. Najlepsze sprzęty są w stanie dosięgnąć do 29m. Podnośnikiem koszowym zwyżką warto z całą pewnością przeprowadzać wszelkiego prace precyzyjne czy te odbywające się w wymagających warunkach, ponieważ pracownik montujący może stabilnie siedzieć i opierać swój ciężar na koszu pojazdu. Wynajem może być również usługą komplementarną zawierającą w sobie zaprojektowanie reklamy oraz nośnika, produkcję materiałów marketingowych oraz wynajem podnośnika wraz z ekipą, która wykona zlecenie od początku do końca.

Przewiń do góry